CS Făurei remiză cu liderul Ligii a 4-a din Vaslui

CS Făurei a jucat vineri un meci amical cu liderul Ligii a 4-a din Vaslui, Sporting Juniorul Vaslui. Partida s-a desfășurat pe un teren sintetic din Galați și s-a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1).

Rezultatul a fost stabilit încă din prima repriză. Mai întâi, vasluienii au deschis scorul, prin Auraș June. Peste 5 minute Bănel Nicoliță a egalat, dintr-o lovitură liberă de la circa 22 de metri. De menționat că Sporting Juniorul vaslui sunt lideri în Liga a 4-a vasluiană, cu 12 victorii din tot atâtea meciuri și cu un golaveraj uluitor, 101 goluri marcate și doar două primite.

În prima repriză Stelică Nicoliță a mai avut o ocazie de gol, la un șut de la circa 25 de metri. Tot în prima repriză șutul nigerianului Nasamu de la 17 metri a fost reținut de portarul vasluian.

În repriza a doua, Niță, Stelică Nicoliță, Ciobanu și Cercel au avut ocazii de a marca golul victoriei.

Pentru CS Făurei au jucat: A. Nicoliță – Al. Niță, Paraschiv, Agache, M. Mocanu – Henlong, B. Nicoliță, Mihai Ion, Cercel – Nasamu, S. Nicoliță. În repriza a doua au mai intrat: Ciobanu, Surdu și Dronea.

Paraschiv, Cercel, Ciobanu, Surdu și nigerienii Nasamu și Henlong se află în probe.