CSM Râmnicu Sărat a făcut scor cu Dacia Unirea Brăila în prima etapă din seria a II-a a Ligii a 3-a

Vineri, de la ora 18.00, pe stadionul din Rm. Sărat, s-au întâlnit CSM Rm. Sărat și Dacia Unirea Brăila, în prima etapă din noul sezon al Ligii a 3-a, seria a II-a. Brăilenii, care au venit la Rm. Sărat cu doar trei rezerve, au fost pradă ușoară pentru echipa antrenată de Dănuț Paveliuc care s-a impus cu scorul de 9-0 (4-0).

CSM Rm. Sărat a deschis scorul în minutul 3 prin Matei Constantinescu. Tot el a marcat în minutul 25 pentru 2-0, după care brăilenii au avut și ei o situație de gol prin Marc Tiomela. În minutul 30 Andrei Mateiciuc a ridicat tabela la 3-0, iar Constantinescu a realizat ”tripla” în minutul 38, stabilind și scorul primei reprize, 4-0 pentru CSM Rm. Sărat.

În minutul 54 Călin Pâslaru, intrat pe teren după pauză, și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, iar în minutul 60 Meteiciuc a marcat pentru 6-0. În minutul 78 Pâslaru a realizat și el ”dubla” și a dus scorul la 7-0. În minutul 83 Mădălin Socol a marcat din penalty pentru 8-0, iar rezultatul final a fost stabilit în minutul 87 de golul marcat de Mateiciuc. În a doua repriză brăilenii au avut și ei două șuturi pe spațiul porții, prin Ghiță și Marc Tiomela pe spațiul porții

CSM Rm. Sărat: Toader – Calotă, Ceaușel, Ioniță, Ignat. D. Oprea, Danciu, Roman, Socol, Mateiciuc, Constantinescu. Au mai jucat: Ionescu, Cîrjan, Pâslaru, Tănase, Dicianu.

Dacia Unirea Brăila: Toma (min. 60 Butunoiu) – Leu, Ene (min. 46 Răileanu), Sava, Boroșu, Lixandrică, Voica (min. 55 Ghiță), Vartolomei, Al. Duțu, Marc Tiomela, A. Simion. Robu și Bădilaș au fost accidentați și nu au făcut deplasarea la Rm. Sărat.