Cupa primăverii la fotbal în sală a debutat cu meciuri spectaculoase și goluri multe

Marți seara, de la ora 17.00. s-au jucat primele meciuri din faza grupelor, la ”Cupa primăverii” la fotbal în sală. Competiția se desfășoară în Sala Polivalentă Danubius în perioada 2 – 10 aprilie.

În primul meci s-au întâlnit echipele de la Vard și Centrul de Detenție Tichilești. Meciul a fost câștigat de cei de la Tichilești cu 4-2 (1-1). Alexandru Zărnescu a deschis scorul pentru Vaed în minutul 10, iar în minutul 19 Alexandru Cireașă a reușit să egaleze. După pauză cei de la CD Tichilești au trecut la conducere în minutul 22 prin golul marcat de Valentin Mogoș. În minutul 31 aceștia s-au distanțat la două goluri după un autogol al lui Ionuț Huțu. În minutul 34 Mădălin Fătu a redus din handicap, iar în minutul 35 Alexandru Cireașă a marcat cu un șut de la 10 metri pentru 4-2.

Al doilea meci al serii a opus echipele de la Pricons și Yazaki. Pricons a câștigat cu 12-5 (5-1). Pentru învingători au marcat: Marius Dima (min. 4, 25), Andrei Crăciun (min. 6, 10, 29), Daniel Cazan (min. 7, 37), Cosmin Necoară (min. 14), Petrică Gheorghiu (min. 22), Cristian Dima (min. 28, 32), Marian Bolboceanu (min. 35). Pentru Yazaki au marcat: Marius Bordeianu (min. 18), Marius Gavrilă (min. 22), Cătălin Ivănescu (min. 25), Ionuț Radu (min. 31) și Adrian Iordache (min. 38).

În meciul trei al zilei de marți s-au întâlnit echipele de la ADM Club și ISU Dunărea Brăila. Pompierii au câștigat cu 5-1 (5-0). Pentru ISU Brăila au marcat: Adrian Plăpană (min. 2), Georgian Leaua (min. 10, 14), Silviu Mircea (min 15) și Ionel Dincă (min. 16). Golul celor de la DAM Club a fost marcat de George Gheorghe în minutul 28.

Ultimul meci al serii a fost cel între Inspectoratul Școlar Județean și Carrefour. Profesorii au câștigat cu 8-4 (4-1). Pentru învingători au marcat: Iulian Bogoș (min. 1, 20, 40), Viorel Tănase (min. 13, 14),  Viorel Ivan (min. 24), Ionuț Micu (min. 25), Alexandru Naghi (min. 38). Golurile celor de la carrefour au fost marcate de Mădălin Nicolau (min. 16) și Valentin Păun (min. 31, 33, 36).