Dacia Unirea Brăila a terminat la egalitate amicalul cu CS Medgidia

Dacia Unirea Brăila a jucat miercuri după amiază, al treilea amical din perioada de pregătire, cu echipa de Liga a 3-a, CS Medgidia. Meciul s-a jucat pe terenul celor de la Medgidia și s-a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1).

Prima repriză a fost dominată de Dacia Unirea Brăila, care a reușit să și înscrie în minutul 41, prin Raphael Stănescu, care a șutat puternic de la marginea careului, după o centrare venită din partea dreaptă, de la Cocîrlă. După pauză Medgidia a reușit să marcheze în minutul 73, cu un gol frumos marcat de Dănuț Petrescu.

Au jucat în prima repriză: Duță – Pătlăgică, Moroianu, Stănciulescu, Apostolache – Cocârlă, Taciuc, Lungu, Petrache – Voinescu, Stănescu. În repriza a doua au jucat: C. Andrei – Sava, Moroianu, Paliu, Bădilaș – Robu, Priboi, Ioniță, Rotea – Voinescu, Duțu.

Alex Apostol și Patrick Petre sunt în continuare accidentați, urmând să revină la programul normal săptămâna viitoare.