Dinamo Bacău a învins cu 6-2 pe Sportul Chiscani în etapa a 7-a din play-out

Sportul Chiscani a pierdut încă un meci în acest sezon de Liga a 3-a, fiind învinsă în etapa a 7-a din play-out, seria a II-a, în meciul cu Dinamo Bacău. Într-un meci cu 8 goluri și două cartonașe roșii, Dinamo Bacău a câștigat cu 6-2 (3-2).

Dinamo Bacău a deschis scorul în minutul 8, prin Ionuț Tofan. În minutul 19 Alexandru Izvoranu a restabilit egalitatea, dar imediat după ce s-a reluat jocul gazdele au revenit la conducere, prin golul marcat de Vasile Padovei. În minutul 27 Filippo Tarozzi a marcat pentru 2-2.

Prima repriză s-a încheiat cu echipa gazdă în avantaj, după golul de 3-2 marcat de Ionuț Tofan în minutul 35.

În minutul 48 Andrei Juncu a majorat avantajul gazdelor la 4-2. Din minutul 59 Sportul Chiscani a rămas în 10 oameni, Iulian Mohoriță primind cartonașul roșu. În minutul 72 Vasile Padovei a marcat pentru 5-2, iar în minutul 79 Ionuț Tofan a nscris pentru 6-2. Din minutul 83 gazdele au rămas și ele în 10 jucători, Gabriel Iorga fiind și el eliminat.

Dinamo Bacău: Stratulat – Fodor (Lupu), Iorga, Senteș, Luncanu – Băisan (Butnariuc), Juncu, Pușcașu (Brăescu), Hodorogea- Tofan (L. Întuneric), Padovei (Romanescu). Antrenor: Andrei Întuneric.

Sportul Chiscani: B. Olaru (Tunea) -, Ioniță, Iacob, S. Sima, E. Dănăilă – Scarlat (V. Cozman), L. Iancu, Potor, Mohoriță – F. Tarozzi (Petrescu), Al. Izvoranu (A. Dobre).

Dinamo Bacău este pe locul 3 în grupa de play-out a seriei a II-a, cu 32 de puncte, iar Sportul Chiscani a rămas pe ultimul loc, cu 9 puncte. În etapa următoare, Dinamo Bacău va juca sâmbătă, 14 mai, de la ora 18.00, în deplasare la CS Făurei. Sportul Chiscani va juca în etapa a 8-a din play-out, pe teren propriu, cu Viitorul Ianca, tot sâmbătă, 14 mai, de la ora 18.00.