Două victorii pentru ARCADA Galați în al doilea turneu al Diviziei A1 la volei masculin

După meciul tur din Cupa CEV cu bulgarii de la Montana Volley, echipa masculină de volei CSM Arcada Galați a participat la al doilea turneu din Divizia A1, unde au obținut două victorii.

Sâmbătă, Arcada a jucat la București, pe terenul celor de la Steaua, gălățenii câștigând cu scorul 3-1, după ce primul set a fost câștigat de Steaua.

Deși au abordat jocul cu o rotație de doar șapte jucători, bucureștenii au câștigat primul set cu 25-21,  după ce în startul setului Arcada a condus la un moment dat cu 8-6. Gălățenii s-au impus în setul doi cu același scor, 25-21, iar setul trei a fost câștigat cu scorul 25-19, același scor înregistrându-se și în setul patru.

CSM Arcada Galaţi s-a impus fără probleme în ultimul său meci din turneul al doilea turneu al Diviziei A1 la volei masculin, 3-0 (25-13, 25-14, 25-11) cu nou-promovata CSU Braşov, duminică, la Bucureşti, în Grupa a 3-a.

Arcada ocupă primul loc în clasament, cu 9 puncte din 4 jocuri, urmată de CSS CNE LAPI Dej SCM Zalău, tot cu 9 p  din 4 jocuri, dar setaveraj mai slab, CSU Ştiinţa Bucureşti, cu 7 puncte din 3 jocuri, Dinamo București, cu 7 puncte din 4 jocuri.