Juniorii U19 de la ACS Comunal Cazasu s-au calificat la faza pe zonă

Duminică după amiază, la Gugești, ACS Comunal Cazasu a câștigat și meciul retur cu Victoria Găgești cu scorul de 4-1 (4-1) și s-a calificat la faza zonală.

După ce miercuri, în manșa tur, campioana județului Brăila la juniori A1 a câștigat cu 4-1 meciul cu campionii județului Vrancea, duminică după amiază au repetat scenariul și au câștigat cu același scor.

Echipa din Cazasu a deschis scorul pe terenul din Gugești prin Marian Ionescu. Marius Soare a marcat apoi pentru 2-0, iar Alexandru Gruia a înscris pentru 3-0. Gazdele au redus din handicap dintr-un penalty, iar scorul pauzei, care avea să fie și scorul final, a fost stabilit de golul lui Marius Soare.

Pentru ACS Comunal Cazasu au jucat: Bogdan Nica – Marian Ionescu, Marius Soare, Dumitru Chiru, Adrian Niță. Alexandru Gruia, Ovidiu Roșca, Bogdan Graur, Pavel Andronache, Răzvan Stan, Petru Andronache. Au mai intrat în repriza a doua: Soner Erdem, Gabriel Stoian, Claudiu Patriche și Florin Oprișan. Instructor sportiv: Ionuț Ștergărel.

Echipa din Cazasu s-a calificat astfel la faza zonală a campionatului național U19 județean.