Liga a 4-a a intrat în vacanță după etapa a XVI-a

Sâmbătă, 7 decembrie, Liga a 4-a a programat meciurile etapei a XVI-a, ultima din acest an. Lider înaintea acestei etape, Sportul Chiscani a stat în această etapă și Victoria Traian a revenit în fruntea clasamentului după victoria cu 3-2 în meciul cu Voința Vișani. Singurul punct câștigat de ehipele oaspete a fost obținut de Dacia Bertești, care a remizat pe terenul celor de la Pandurii Tudor Vladimirescu. Scorul etapei a fost realizat de Viitorul Șuțești, învingătoare cu 9-2 în fața Daciei Unirea Brăila, într-un meci desfășurat pe stadionul din Cazasu.

Rezultatele înregistrate în etapa a XVI-a a Ligii a 4-a:

Pandurii Tudor Vladimirescu – Dacia Bertești 3-3 (3-2). Toate golurile gazdelor au fost marcate de Mihai Bălănică, în minutele 36, 38, 41. Pentru Dacia Bertești au marcat: Băjenaru (25), G. Capbun (39) și Gheorghiță (78). La juniori A1 Dacia Bertești a câștigat cu 9-0.

Victoria Traian – Voința Vișani 3-2 (1-0). Victoria Traian a condus cu 3-0 prin golurile marcate de E. Moldoveanu (41, 55) și C. Chivu (65). oaspeții au redus din handicap prin golurile marcate de Fodulu în minutele 68 și 81. La juniori A1 Victoria Traian a câștigat cu 3-0 prin neprezentarea celor de la Vișani.

Viitorul Însurăței – ACS Comunal Cazasu 6-1 (2-0). Pentru echipa din Însurăței au marcat: Moldoveanu (15), Tănase (27), Mogoș (46, 67, 71), V. Gheorghe (57). Golul de onoare al oaspeților a fost marcat de Stănel Ion în minutul 64. La juniori A1 ACS Comunal cazasu a câștigat cu 6-0.

Voința Plopu – Dinamic Unirea 3-1 (2-0). Au marcat: Perianu (5, 26), Irimia (58), respectiv Lemnaru (80). Meciul echipelor de juniori A1 s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Viitorul Șuțești – Dacia Unirea 2 Brăila 9-2 (6-2). Pentru învingători au marcat: Maraloiu (5, 27), I. Huțu (20), Custură (30, 48), Ciocan (33), Mîță (44, 65), Zărnescu (78). Pentru Dacia Unirea 2 a marcat Andrei Adrian în minutele 18 și 40. La juniori A1 Dacia a câștigat cu 11-0.