Astăzi, 12 august, la Casa Fotbalului, în sala „Nicolae Dobrin”, FRF a organizat tragerea la sorţi pentru stabilirea calendarului competiţional al ediţiei 2019-2020 a Ligii 3. Procedura de stabilire a programului s-a făcut pe baza Tabelei Berger pentru 16 echipe. Cele trei echipe din județul Brăila vor juca în seria a II-a.

Nou promovata Viitorul Ianca va începe campionatul Ligii a 3-a pe teren propriu cu CS Tunari, una dintre cele mai bune echipe din această serie. CS Făurei va juca în deplasare în etapa inaugurală. Echipa fraților Nicoliță va juca la SC Popești Leordeni. Dacia Unirea Brăila va juca în prima etapă în deplasare, la Metalul Buzău.

Etapa 1 – 24 august 2019

Viitorul Ianca – CS Tunari
Metalul Buzău – Dacia Unirea Brăila
Recolta Gheorghe Doja – CS Medgidia
FC FCSB 2 – Agricola Borcea
Mostiştea Ulmu – CS Afumaţi 
Podeidon 2 Mai Limanu – Unirea Slobozia
Înainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavodă
SC Popeşti Leordeni – CS Făurei

Etapa a 2-a – 31 august 2019

CS Tunari – CS Făurei
Axiopolis Sport Cernavodă – SC Popeşti Leordeni
Unirea Slobozia – Înainte Modelu
CS Afumaţi – Podeidon 2 Mai Limanu
Agricola Borcea – Mostiştea Ulmu
CS Medgidia – FC FCSB 2
Dacia Unirea Brăila – Recolta Gheorghe Doja
Viitorul Ianca – Metalul Buzău

Etapa a 3-a – 07 septembrie 2019

Metalul Buzău – CS Tunari
Recolta Gheorghe Doja – Viitorul Ianca
FC FCSB 2 – Dacia Unirea Brăila
Mostiştea Ulmu – CS Medgidia
Podeidon 2 Mai Limanu – Agricola Borcea
Înainte Modelu – CS Afumaţi
SC Popeşti Leordeni – Unirea Slobozia
CS Făurei – Axiopolis Sport Cernavodă

Etapa a 4-a – 14 septembrie 2019

CS Tunari – Axiopolis Sport Cernavodă
Unirea Slobozia – CS Făurei
CS Afumaţi – SC Popeşti Leordeni
Agricola Borcea – Înainte Modelu
CS Medgidia – Podeidon 2 Mai Limanu
Dacia Unirea Brăila – Mostiştea Ulmu
Viitorul Ianca – FC FCSB 2
Metalul Buzău – Recolta Gheorghe Doja

Etapa a 5-a – 21 septembrie 2019

Recolta Gheorghe Doja – CS Tunari
FC FCSB 2 – Metalul Buzău
Mostiştea Ulmu – Viitorul Ianca
Podeidon 2 Mai Limanu – Dacia Unirea Brăila
Înainte Modelu – CS Medgidia
SC Popeşti Leordeni – Agricola Borcea
CS Făurei – CS Afumaţi
Axiopolis Sport Cernavodă – Unirea Slobozia

Etapa a 6-a – 28 septembrie 2019

CS Tunari – Unirea Slobozia
CS Afumaţi – Axiopolis Sport Cernavodă
Agricola Borcea – CS Făurei
CS Medgidia – SC Popeşti Leordeni
Dacia Unirea Brăila – Înainte Modelu
Viitorul Ianca – Podeidon 2 Mai Limanu
Metalul Buzău – Mostiştea Ulmu
Recolta Gheorghe Doja – FC FCSB 2

Etapa a 7-a – 05 octombrie 2019

FC FCSB 2 – CS Tunari
Mostiştea Ulmu – Recolta Gheorghe Doja
Podeidon 2 Mai Limanu – Metalul Buzău
Înainte Modelu – Viitorul Ianca
SC Popeşti Leordeni – Dacia Unirea Brăila
CS Făurei – CS Medgidia
Axiopolis Sport Cernavodă – Agricola Borcea
Unirea Slobozia – CS Afumaţi

Etapa a 8-a – 12 octombrie 2019

CS Tunari – CS Afumaţi
Agricola Borcea – Unirea Slobozia
CS Medgidia – Axiopolis Sport Cernavodă
Dacia Unirea Brăila – CS Făurei
Viitorul Ianca – SC Popeşti Leordeni
Metalul Buzău – Înainte Modelu
Recolta Gheorghe Doja – Podeidon 2 Mai Limanu
FC FCSB 2 – Mostiştea Ulmu

Etapa a 9-a – 19 octombrie 2019

Mostiştea Ulmu – CS Tunari
Podeidon 2 Mai Limanu – FC FCSB 2
Înainte Modelu – Recolta Gheorghe Doja
SC Popeşti Leordeni – Metalul Buzău
CS Făurei – Viitorul Ianca
Axiopolis Sport Cernavodă – Dacia Unirea Brăila
Unirea Slobozia – CS Medgidia
CS Afumaţi – Agricola Borcea

Etapa a 10-a – 26 octombrie 2019

CS Tunari – Agricola Borcea
CS Medgidia – CS Afumaţi
Dacia Unirea Brăila – Unirea Slobozia
Viitorul Ianca – Axiopolis Sport Cernavodă
Metalul Buzău – CS Făurei
Recolta Gheorghe Doja – SC Popeşti Leordeni
FC FCSB 2 – Înainte Modelu
Mostiştea Ulmu – Podeidon 2 Mai Limanu

Etapa a 11-a – 02 noiembrie 2019

Podeidon 2 Mai Limanu – CS Tunari
Înainte Modelu – Mostiştea Ulmu
SC Popeşti Leordeni – FC FCSB 2
CS Făurei – Recolta Gheorghe Doja
Axiopolis Sport Cernavodă – Metalul Buzău
Unirea Slobozia – Viitorul Ianca
CS Afumaţi – Dacia Unirea Brăila
Agricola Borcea – CS Medgidia

Etapa a 12-a – 09 noiembrie 2019

CS Tunari – CS Medgidia
Dacia Unirea Brăila – Agricola Borcea
Viitorul Ianca – CS Afumaţi
Metalul Buzău – Unirea Slobozia
Recolta Gheorghe Doja – Axiopolis Sport Cernavodă
FC FCSB 2 – CS Făurei
Mostiştea Ulmu – SC Popeşti Leordeni
Podeidon 2 Mai Limanu – Înainte Modelu

Etapa a 13-a – 16 noiembrie 2019

Înainte Modelu – CS Tunari
SC Popeşti Leordeni – Podeidon 2 Mai Limanu
CS Făurei – Mostiştea Ulmu
Axiopolis Sport Cernavodă – FC FCSB 2
Unirea Slobozia – Recolta Gheorghe Doja
CS Afumaţi – Metalul Buzău
Agricola Borcea – Viitorul Ianca
CS Medgidia – Dacia Unirea Brăila

Etapa a 14-a – 23 noiembrie 2019

CS Tunari – Dacia Unirea Brăila
Viitorul Ianca – CS Medgidia
Metalul Buzău – Agricola Borcea
Recolta Gheorghe Doja – CS Afumaţi
FC FCSB 2 – Unirea Slobozia
Mostiştea Ulmu – Axiopolis Sport Cernavodă
Podeidon 2 Mai Limanu – CS Făurei
Înainte Modelu – SC Popeşti Leordeni

Etapa a 15-a – 30 noiembrie 2019

SC Popeşti Leordeni – CS Tunari
CS Făurei – Înainte Modelu
Axiopolis Sport Cernavodă – Podeidon 2 Mai Limanu
Unirea Slobozia – Mostiştea Ulmu
CS Afumaţi – FC FCSB 2
Agricola Borcea – Recolta Gheorghe Doja
CS Medgidia – Metalul Buzău
Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 16-a – 07 martie 2020
Etapa a 17-a – 14 mart:e 2020
Etapa a 18-a – 21 martie 2020
Etapa a 19-a – 28 martie 2020
Etapa a 20-a – 04 aprilie 2020
Etapa a 21-a – 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 22-a – 11 aprilie 2020
Etapa a 23-a – 17 aprilie 2020
Etapa a 24-a – 25 aprilie 2020
Etapa a 25-a – 02 mai 2020
Etapa a 26-a – 06 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 27-a – 09 mai 2020
Etapa a 28-a – 16 mai 2020
Etapa a 29-a – 23 mai 2020
Etapa a 30-a – 30 mai 2020

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here