Recolta Gheorghe Doja a trecut cu 2-1 (0-1) de Viitorul Ianca, într-un meci amical

Duminică, 7 august, de la ora 10.00, pe stadionul din Gheorghe Doja s-au întâlnit într-un meci amical Recolta Gheorghe Doja și Viitorul Ianca. Meciul s-a terminat cu victoria gazdelor cu scorul de 2-1 după ce la pauză Viitorul Ianca a condus cu scorul de 1-0.

Costin Ciucureanu a deschis scorul în minutul 18 după o centrare a lui Adrian Postolache. În minutul 56 Recolta Gheorghe Doja a egalat prin Alexandru Chebac, iar în minutul 84 a trecut la conducere prin golul înscris de Vlăduț Popescu. În minutul 87 Viitorul Ianca putea să egaleze, dar Marius Dima a ratat o lovitură de la 11 metri.

Recolta Gheorghe Doja: Oprea Relu – Lungu Geordano, Serban Vlad, Chebac Alexandru, Andrei Radu-Ionut Alexe, Ciupitu Mădălin – Comșa Andrei, Dragan Ionut,Eavaz Alexandru-Adrian Raduca .Au mai jucat: Ene Ionut, Popescu Vladut, Stanciu Liviu, Raducanu Eduard, Petre Mihail, Vasilescu Andu și Toma Valentin.

Viitorul Ianca: A. Mihai (min. 74 M. Stroe) – M. Iordache (min. 70 L. Coteț), I. Comșa, M. Moroianu (min. 70 D. Popa), R. Păvălache (min. 70 Șt. Cazacu) – Ad. Postolea (min. 70 V. Cozman), G. Chihaia – R. Șoptică (min. 64 R. Ciochină), C. Chivu, C. Ciucureanu (min. 64 R. Băluță) – M. Coman (min. 60 M. Dima).