Rezultatele etapei a II-a din play-off și play-out în Liga a 4-a

Liga a 4-a a programat sâmbăta trecută meciurile din etapa a II-a din play-off și play-out. În cele două meciuri din play-off ambele echipele oaspete au câștigat meciurile. În play-out singura echipă care a câștigat pe teren propriu a fost ACS Comunal Cazasu, care după ce a fost condusă cu 2-3 a câștigat cu 4-3 cu un gol marcat în minutul 87.

Rezultatele înregistrate în etapa a II-a din play-off:

Voința Vișani – Victoria Traian 2-3 (1-2). Pentru gazde au marcat: Fodulu (min. 10) și Mușat (min. 81). cele trei goluri ale echipei din Traian au fost marcate de Cristian Ciocan în minutele 7, 42 și 56.

AFC Urleasca – Viitorul Ianca 0-3 (0-3). Meciul s-a jucat pe terenul din comuna Cazasu. Viitorul Ianca și-a asigurat victoria încă din prima repriză prin golurile marcate de Marius Dima în minutul 16 din penalty, Emmanuel Ndigwe în minutul 24 și Ionuț Matei în minutul 33.

Viitorul Ianca se află pe primul loc, cu 26 de puncte, urmată de Victoria Traian cu 23 de puncte, dar un meci mai mult.

Etapa a III-a din play-off programează miercuri, 24 aprilie, de la ora 17.00, meciurile:

Viitorul Ianca – Voința Vișani – stadion Plopu

Victoria traian – Viitorul Șuțești – stadion Tudor Vladimirescu

Rezultatele înregistrate în etapa a II-a din play-out:

Dunărea Tichilești – Viitorul Însurăței 0-6 (0-4). Au marcat: V. Tănase (min. 8, 30), Valentin Ion (min. 37), Simion (min. 40), Iordache (min. 80) și Viorel Gheorghe (min. 90).

ACS Comunal Cazasu – Pandurii Tudor Vladimirescu 4-3 (2-2). Pentru învingători au marcat: Mirescu (min. 5), Cazan (min. 2), Graur (min. 69) și Banciu (min. 87). Pentru Pandurii au marcat: Bunea (min. 33, 45) și Tănase (min. 49).

În clasamentul play-out pe primul loc se află ACS Comunal Cazasu cu 13 puncte, urmată de Viitorul Însurăței cu 11 puncte.

Etapa a III-a din play-out programează sâmbătă, 27 aprilie, de la ora 11.00, meciurile: