Rezultatele înregistrate în ”sferturile” Cupei României” – faza județeană

Rezultatele înregistrate în ”sferturile” Cupei României” - faza județeană

La mijlocul săptămânii, AJF Brăila a programat meciurile din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României – faza județeană. A plouat cu goluri în cele patru meciuri, dintre care unul a avut nevoie de prelungiri pentru a desemna semifinalista.

Golgheterul acestei faze a competiției a fost Liviu Boariu de la AFC Urleasca, autor a patru golul în victoria cu 12-0 a echipei sale în meciul cu Pandurii Tudor Vladimirescu. Trei dintre echipele care merg mai departe au obținut calificarea jucând în deplasare. Liderul ligii a 4-a a avut nevoie de prelungiri pentru a se califica în meciul de pe teren propriu cu Viitorul Însurăței.

Rezultatele înregistrate în sferturile de finală ale Cupei României – faza județeană:

Voința Vișani – Victoria Traian 0-4 (0-1). Au marcat: Buzatu (31, 71), C. Roșu (62) și Păvălache (78).

Gloria Movila Miresii – Viitorul Șuțești 0-3 (0-0). Au marcat: Crangă (52, 53) și Custură (85)

Pandurii Tudor Vladimirescu – AFC Urleasca 0-12 (0-8). Au marcat: L. Boariu (11, 26, 31, 59), Gagu (18, 74), Spătaru (29), Ad. Coman (24, 38), Pîrlițeanu (41), Dumitrescu (50), Popescu (83).

Viitorul Ianca – Viitorul Însurăței 5-3 (2-2, 3-3). Au marcat: Marius Dima (8, 80-penalty), Emmanuel Ndigwe (13), Dragoș Niculai (108), Ionuț Matei (119), respectiv Marius Moldoveanu (17), Viorel Tănase (20-penalty) și Viorel Gheorghe (71).

Meciurile din semifinale vor avea loc miercuri, 22 mai, de la ora 17.00. Tragerea la sorți va avea loc joi, 16 mai, la ora 10.00, la sediul AJF Brăila.