Sporting Liești a întrerupt seria de victorii a celor de la Sportul Chiscani

După o serie de 3 victorii consecutive în play-out-ul seriei a II-a din Liga a 3-a, Sportul Chiscani a întâlnit miercuri de la ora 18.00, pe teren propriu, pe Sporting Liești, lidera seriei de play-out și o echipă care a ratat pe ultima sută de metri participarea în play -off. Sporting Liești s-a impus la Chiscani, scor 0-2 (0-1).

Ionuț Iancu a deschis scorul în minutul 40, iar Adrian Grigoraș a marcat pentru 0-2 în minutul 66.

Sportul Chiscani: Olaru – L. Iancu, Ioniță, Iacob, S. Sima, D. Potor, Tarozzi, Izvoranu, M. Pascu, S. Moise, Dănăilă. Pe parcursiul meciului a intrat Cozman în locul lui Ioniță și Scarlat în locul lui Izvoranu.

Sporting Liești: A. Brăneț, Bucevschi, Maftei, Sevastian, Năstase, Munchiu, Mihu, Voicu, Iancu, Stan, Grigoraș. Au mai intrat: Cucu, Chiriac, Călin, Iftimie.

Sporting Liești conduce în grupa de play-out a seriei a II-a din Liga a 3-a cu 44 de puncte din șase jocuri, șapte puncte mai mult decât principala urmăritoare, Viitorul Ianca. Sportul Chiscani este pe locul 6, cu 9 puncte. Sâmbătă, 7 mai, Sporting Liești va juca următorul meci din play-out pe terenul celor de la Viitorul Ianca, iar Sportul Chiscani va juca în deplasare, la Dinamo Bacău.