11 infracțiuni constatate în urma acțiunilor poliției din 13 ianuarie 2020

11 infracțiuni constatate în urma acțiunilor poliției din 13 ianuarie 2020
Poliţiştii brăileni acţionează, permanent, pentru prevenirea faptelor antisociale
La data de 13 ianuarie a.c., poliţişti din cadrul Biroului Ordine Publică şi Biroului Rutier, sprijiniţi de jandarmi au desfășurat acțiuni, pe raza municipiului, pentru prevenirea ilegalităţilor privind ordinea şi liniştea publică şi actele de comerţ.
De asemenea, aceştia au acţionat şi pentru conştientizarea şoferilor cu privire la riscurile la care se expun încălcând regulile de circulaţie, în vederea salvării de vieți și prevenirea accidentelor rutiere grave.
Pe timpul activităţilor au fost verificate mai multe societăţi comerciale, au fost legitimate 65 de persoane și au fost oprite în trafic şi controlate 32 de autovehicule. Au fost constatate 11 sancţiuni contravenţionale, dintre care 8 conform O.U.G. 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice şi 2 la Legea 61/1991 pentru sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice.
Ca măsură complementară, poliţiştii au reţinut în vederea suspendării dreptului de a conduce două permise de conducere.
Citește și:
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











