13 cu ghinion pentru un bărbat din Zăvoaia care s-a urcat băut la volan
13 sept. 2022, 14:08
Actualizat: 13 sept. 2022, 14:08

13 cu ghinion pentru un bărbat din Zăvoaia care s-a urcat băut la volan
Articol scris de Scris de Realitatea de Braila
În cauză a fost întocmit dosar penal
În noaptea de 13.09.2022, în jurul orei 00:50, polițiști din cadrul Poliției Orașului Făurei, au oprit în trafic un bărbat, în vârstă de 45 de ani, din satul Zăvoaia, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 211, în localitatea Dudești.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând faptul că avea o îmbibație alcoolică de 1,39 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la spital pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

