Amenzi de 37.000 lei și 4 permise reținute în vederea suspendării

Amenzi de 37.000 lei și 4 permise reținute în vederea suspendării
POLIŢIŞTII ACŢIONEAZĂ PERMANENT PENTRU PREVENIREA ŞI COMBATEREA FAPTELOR ILICITE
La data de 09 ianuarie a.c., poliţiştii brăileni, sprijiniţi de jandarmi, au desfășurat acțiuni, pe raza județului Brăila, pentru prevenirea ilegalităţilor privind ordinea şi liniştea publică şi actele de comerţ.
Zilnic, polițiștii brăileni acţionează şi pentru conştientizarea şoferilor cu privire la riscurile la care se expun încălcând regulile de circulaţie, în vederea salvării de vieți și prevenirea accidentelor rutiere grave.
Astfel, au fost organizate 5 acțiuni și s-a intervenit la 22 de evenimente, dintre care 18 sesizate prin apel la numărul unic de urgență 112.
Cu această ocazie, polițiștii au aplicat 96 de sancțiuni contravenționale, dintre care 41 pentru încălcarea prevederilor O.U.G. 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice.
Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat amenzi în valoare totală de peste 37.000 de lei.
Ca măsură complementară, polițiștii au reținut 4 permise de conducere și un certificat de înmatriculare.
Citește și:
- 19:24 - Wałęsa lansează un avertisment: jocul lui Trump cu Putin ar putea fi extrem de periculos
- 18:16 - Arestare de răsunet în Marea Britanie: Peter Mandelson, vizat într-o anchetă legată de Epstein”
- 17:37 - Alexandra Păcuraru cheamă dobrogenii în fața Catedralei din Constanța. ”Ce se întâmplă azi cu Călin Georgescu este o execuție politică”
- 17:37 - Pagube uriașe provocate de vremea rea: sute de șoferi afectați în Capitală și județul Ilfov
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News


_3160d431a9.webp)




_fa0439aeae.webp)


