Advertising
Ilie Bolojan, contract cu bani din SAFE pentru Digi România, dupa seria de interviuri: aproape 200 de milioane de euro de la Guvern

Ilie Bolojan
Scris deRealitatea de Braila
Publicat3 iun. 2026, 08:05
Sursărealitatea.net
Guvernul Bolojan a anunțat că încheie un contract de aproape 200 de milioane de euro cu Digi România, în cadrul programului SAFE! Până acum, DIGI a fost televiziunea de casă a premierului. În loc să organizeze conferințe de presă, Ilie Bolojan a preferat în mai multe rânduri să facă anunțuri importante pentru țară la DIGI FM și DIGI 24. Realitatea PLUS a cerut un punct de vedere de la Ilie Bolojan, însă nu am primit un răspuns până la această oră.
Citește și
- 10:25Nicușor Dan, ultimatum pentru partide: negocieri accelerate. SURSE: Desemnarea premierului, vineri, vot în weekend sau luni
- 10:22Rusia a lovit din nou sudul și centrul Ucrainei. Cel puțin 9 oameni au murit, iar peste 30 au fost răniți
- 10:00Ciprian Ciucu, tăcere totală în fața jurnaliștilor, după acuzațiile DNA. Tribunalul București decide soarta controlului judiciar
- 09:43Ninel Peia, acuzații dure la adresa lui Bolojan: „Este un politician care nu își ține cuvântul. Un măr otrăvit”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News

























