Percheziții domiciliare pe raza localității Berteștii de Jos

Percheziții domiciliare pe raza localității Berteștii de Jos
Polițiștii au ridicat patru plase multifilament și trei vârșe de pescuit
Joi dimineață, 16 martie a.c., polițiști din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Viziru și Poliției Orașului Însurăței au efectuat patru percheziții domiciliare pe raza localității Berteștii de Jos.
La domiciliile a trei bărbați, cu vârsta cuprinsă între de 34 și 59 de ani, toți din comuna Berteștii de Jos, au fost descoperite și ridicate în vederea continuării cercetărilor, patru plase multifilament și trei vârșe de pescuit.
Pe numele acestora au fost întocmite dosare penale sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de producerea, importul, comercializarea, deținerea sau folosirea la pescuit de către persoanele neautorizate a năvoadelor, voloacelor, prostovoalelor, vârșelor, vintirelor, precum și a altor tipuri de unelte de pescuit comercial prevăzută de art. 64 lit. i din OUG 23/2008 și producerea, importul, deținerea, comercializarea sau utilizarea uneltelor de plasă de tip monofilament prevăzută de art. 64 lit. k din OUG 23/2008 privind pescuitul și acvacultura.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
- 07:52 - De ce anvelopele All Season nu sunt bune pe zăpadă
- 07:40 - LOTO - Extragere Specială 22 februarie 2026.Peste 10 milioane de euro în joc la Joker
- 07:36 - Iarna a blocat România. Drumuri închise, zeci de camioane în așteptare și haos pe aeroporturi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News






_4f88515c25_a3b9209761.webp)




