Advertising
PREȚURILE LOCUINȚELOR AU CRESCUT CU APROAPE 5% ÎN ULTIMA PARTE DIN 2024, ÎN UE
8 apr. 2025, 15:36

PREȚURILE LOCUINȚELOR AU CRESCUT CU APROAPE 5% ÎN ULTIMA PARTE DIN 2024, ÎN UE
România a raportat un avans anual de 4% în trimestrul patru din 2024
Prețurile locuințelor au crescut, în trimestrul patru din 2024, cu 4,2% în zona euro și cu 4,9% în UE, arată datele publicate marți de Oficiul European de Statistică (Eurostat).
Doar două state membre UE, Franța și Finlanda au raportat la finalul anului trecut scăderi ale prețurilor locuințelor, ambele cu minus 1,9%. Restul de 24 de state europene au raportat creșteri anuale, cele mai mari fiind înregistrate în Bulgaria (18,3%), Ungaria (13%) şi Portugalia (11,6%).
România a raportat un avans anual de 4% în trimestrul patru din 2024, după o creştere de 3,9% în perioada iulie-septembrie 2024.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:35 - Inteligența Artificială remodelează piața IT: peste 100.000 de concedieri în doar câteva luni
- 20:36 - Zelenski îi transmite un mesaj fără precedent lui Putin: „Când Rusia obosește, vine valul schimbării”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














