Advertising
Românii pierd 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației. Noile date, cum s-a modificat valoarea banilor în ultimii doi ani

Inflație în România
Scris deRealitatea de Braila
Publicat14 mai 2026, 18:07
Sursărealitatea.net
Românii pierd aproximativ 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației ridicate potrivit ultimelor date. În ultimii doi anis-a înregistrat o creștere generală a prețurilor cu 14,8%.
Citește și
- 20:57Fost ministru al Energiei: ”Victorie pentru România! Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri!”
- 14:06Românii cheltuie peste 85% din tot ce câștigă. Taxele și impozitele apasă greu pe bugetele familiilor de la oraș
- 12:11ANAF trimite notificări în toată țara! Românii cu venituri din străinătate, obligați să depună Declarația Unică
- 10:12Salariul minim crește la 4.325 lei brut de la 1 iulie 2026. Ce se schimbă pentru angajați
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News


























