La o cafea despre Brăila

La o cafea despre Brăila
Poezie la vârsta a treia
Consiliul Județean Brăila, Primăria Mun. Brăila, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Brăila, cu sprijinul Uniunii Judetene a Pensionarilor din Brăila organizează în data de 14 aprilie 2022, activitatea culturală Poezie la vârsta a treia, desfășurată sub egida La o cafea despre Brăila, un eveniment despre și cu oameni minunați, adunați în locul și momentul în care poezia și dialogul literar se vor contopi într-o lume a frumosului și a inspirației, într-o atmosferă specifică.
Scopul acestei întâlniri este de a facilita şi totodată de a încuraja legăturile interumane, prin acest tip de activități ce permit și stimulează participarea persoanelor de vârsta a treia, la viaţa socială.
Participă: Reprezentanți ai Uniunii Județene a Pensionarilor din Brăila, seniorii din comunitate care vor recita versuri alese din literatura contemporană și nu numai.
Evenimentul se va desfășura, în Galeria din Pod a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Brăila și va fi transmis live, pe pagina de facebook Centrul.de.Creatie.Braila, începând cu ora 1700
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











