Victoria Traian a câștigat Cupa României la fotbal – faza județeană

Victoria Traian a câștigat Cupa României – faza județeană, după ce a învins în finală pe ACS Comunal Cazasu cu scorul de 3-0 (2-0). Meciul s-a disputat pe terenul Mircea Ceicu din comuna Traian.

Cristian ciocan a deschis scorul în minutul 21, iar în minutul 42 Ioan Șerbănescu a majorat avantajul echipei antrenate de Puiu Antohi, care a intrat la pauză în avantaj de două goluri. În repriza a doua Victoria Traian a mai marcat o dată, prin Emanuel Moldoveanu, în minutul 78.

Victoria Traian a jucat în următoarea formulă: George Tudor – Valentin Ion, Neluțu Zăgan, Paul Ghețu, Adrian Coman, Paul Ioan, Cosmin Chivu, Emanuel Moldoveanu (min. 85 George Puia), Ioan Șerbănescu (min. 85 Andrei Ion), Cristian Ciocan (min. 75 Valentin Mogoș), Ionuț Huțu (min. 75 Alexandru Buzatu). Antrenor: Haralambie Antohi. Antrenor Secund: Nicolae Rotaru.

Victoria Traian va juca în prima etapă a fazei naționale a Cupei României, unde va întâlni una dintre echipele de Liga a 3-a din județul Brăila.