Viitorul Ianca a învins pe Viitorul Șuțești cu 3-0 într-un meci amical

Viitorul Ianca a jucat sâmbătă un nou meci de pregătire, adversară fiindu-le Viitorul Șuțești, una dintre echipele fruntașe din Liga a 4-a brăileană. Fără noutăți în lot, cea mai bine clasată echipă din județul Brăila în Liga a 3-a, a câștigat cu 3-0 (1-0) amicalul cu cei de la Șuțești.

Viitorul Ianca a deschis scorul în prima repriză prin Alexandru Colniceanu, în minutul 28. După pauză echipa pregătită de Laurențiu Ivan a mai marcat de două ori. În minutul 65 Marius Coman a marcat pentru 2-0, iar în minutul 70 Alin Radu a marcat ultimul gol al meciului.

Pentru Viitorul Ianca au jucat: Cr. Mitrea – L. Coteț, R. Mardale, C. Necoară, Al. Cireașă – Al. Colniceanu, M. Dima, Cr. Irimia, Păvălache – Buzatu – D. Mucuță. La pauză au intrat: V. Olenic, E. Ndigwe, Marius Coman și Alin Radu. În minutul 70 a mai intrat Ștefan Cazacu.

Săptămâna viitoare, Viitorul Ianca va juca un alt meci amical, cu echipa din seria I a Ligii a 3-a, ACS Universitatea Dunărea de Jos Galați.