A spart geamul unei case părăsite și a furat un televizor, un ceas şi o pereche de încălţăminte
10 mar. 2020, 21:36
Actualizat: 10 mar. 2020, 21:36

A spart geamul unei case părăsite și a furat un televizor, un ceas şi o pereche de încălţăminte
Articol scris de Scris de Boală Cristian
Dosar penal pentru furt
În cursul zilei de ieri, poliţişti din cadrul Secţiei 3 Poliţie Rurală Făurei l-au identificat pe un tânăr, în vârstă de 21 de ani, din localitatea Drogu, comuna Galbenu, bănuit de săvârşirea infracţiunii de furt calificat.
În fapt, în perioada 23 februarie - 6 martie 2020, acesta ar fi pătruns, prin spargerea unei ferestre, într-un imobil nelocuit de pe raza localităţii de domiciliu, de unde ar fi sustras un televizor, un ceas şi o pereche de încălţăminte.
Cu ocazia activităţilor desfăşurate de polițiștii de la Secţia 3 Poliţie Rurală Făurei, prejudiciul a fost recuperat parţial.
În cauză a fost întocmit dosar penal şi se continuă cercetările sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News










