Concert online de colinde „Leru-i, Doamne, ler!”

Concert online de colinde „Leru-i, Doamne, ler!”
Colinde în Ajun de Crăciun
Primăria Municipiului Brăila și Casa de Cultură a Municipiului Brăila îi invită pe cei interesați la un concert de colinde intitulat „Leru-i, Doamne, ler!”, prilejuit de apropierea marii sărbători creștine a Nașterii Domnului.
Concertul va putea fi urmărit în seara de Ajun, 24 decembrie, începând cu ora 20.30, online, pe pagina de Facebook și canalul de YouTube ale Casei de Cultură a Municipiului Brăila.
În cadrul concertului, Corul Bărbătesc „Armonia” (dirijor preot prof. Ioan Păvăloiu), va interpreta o suită de colinde tradiționale românești, iar grupul folk „Generații”, condus de Dumitru Popescu, va susține un recital de colinde și cântece de iarnă.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











