După ce a acroșat o autoutilitară și a intrat cu mașina într-un stâlp, s-a refugiat într-un autobuz

După ce a acroșat o autoutilitară și a intrat cu mașina într-un stâlp, s-a refugiat într-un autobuz
A crezut că scapă de polițiști dacă se urcă în autobuz
În cursul zilei de ieri, la ora 15:35, un bărbat, în vârstă de 33 de ani, din Brăila, în timp ce conducea un vehicul pe strada Cantonului din municipiu, la intersecția cu Şoseaua Focşani ar fi virat la dreapta, acroşând o autoutilitară.
În urma impactului, conducătorul auto şi-ar fi continuat deplasarea pe Şoseaua Focşani, către Şoseaua de Centură, şi s-a oprit într-un stâlp de electricitate.
Acesta a părăsit locul producerii evenimentului rutier, fiind depistat într-un autobuz de transport public de persoane, care se deplasa pe Şoseaua Focşani.
În urma evenimentelor nu au rezultat victime, fiind provocate doar pagube materiale.
Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând că avea în aerul expirat o îmbibaţie alcoolică de 1,24 mg/l.
Şoferul a fost condus la spital, unde a refuzat recoltarea unor probe biologice de sânge, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În cauză fost întocmit dosar penal şi se continuă cercetările sub aspectul săvârşirii infracţiunii de refuz sau sustragere de la prelevarea de mostre biologice.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














