Foto: Explozie la un apartament din cartierul Viziru I, în municipiul Brăila

Foto: Explozie la un apartament din cartierul Viziru I, în municipiul Brăila
Nu s-au înregistrat decât pagube materiale
Miercuri seară, în jurul orei 22.00, pompierii brăileni au fost solicitați să intervină la un bloc de pe strada Metalurgiei, din cartierul Viziru I, în municipiul Brăila, La un apartament situat la etajul 4 al blocului 19, s-a produs o explozie, care din fericire nu a fost urmată și de un incendiu.
Pompierii de la ISU Brăila s-au deplasat la fața locului cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și cu autoscara. Echipe de la DistrigazI și Electrica sunt la fața locului.
Explozia s-a produs în urma acumulărilor de gaze. Nu sunt victime și nu a fost urmată de incendiu, doar pagube materiale. Nu a fost necesară evacuarea locatarilor din bloc.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














