În toiul nopții depistat băut la volan

În toiul nopții depistat băut la volan
Pe numele său a fost întocmit dosar penal
În noaptea de duminică, 3 iulie a.c., în jurul orei 01:25, polițiști din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Făurei, au oprit în trafic un bărbat, în vârstă de 49 de ani, din Brăila, în timp ce conducea autoturismul pe DJ 211, pe raza localității Dudești.
Întrucât emana halenă alcoolică, șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând faptul că avea o îmbibație alcoolică de 0,45 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiind condus la spital pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
Pe numele său a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 11:04 - Paștele supraviețuirii: Masa de sărbătoare, un lux de neatins pentru mulți pensionari VIDEO
- 11:00 - Cum poți știi dacă ouăle sunt bune. Testul prin care îți dai seama dacă poți să le consumi
- 10:51 - Ministrul Justiţiei, despre numirile procurorilor-șefi: Nu am cunoştinţă despre niciun fel de blat, de nicio înţelegere politică
- 10:37 - Românii petrec Paștele la Televiziunea Poporului!
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











