Inconștiența la volan. Avea o îmbibație alcoolică de 1,77 mg/l alcool pur în aerul expirat

Inconștiența la volan. Avea o îmbibație alcoolică de 1,77 mg/l alcool pur în aerul expirat
A rămas și fără permis și s-a ales și cu dosar penal
Marți după-amiază, în jurul orei 16:15, polițiști din cadrul Biroului Rutier, au oprit în trafic un bărbat, în vârstă de 46 de ani, din Brăila, în timp ce conducea un vehicul pe Șoseaua Focșani din municipiul Brăila.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilometru, rezultând faptul că avea o îmbibație alcoolică de 1,77 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
Pe numele său a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














