Poliţist de frontieră brăilean la datorie chiar dacă era în timpul liber

Poliţist de frontieră brăilean la datorie chiar dacă era în timpul liber
Două persoane de sex feminin prinse când au ieşit alergând dintr-un Hipermarket în zona cartierului Viziru
Un poliţist de frontieră brăilean, care se afla în timpul liber, a reţinut două persoane de sex feminin care sustrăseseră mai multe bunuri dintr-un Hipermarket din municipiul Brăila.
În data de 09 aprilie a.c., în jurul orei 14.20, un poliţist de frontieră din cadrul Sectorului Poliţiei de Frontieră Brăila, în vârstă de 38 ani, aflat în timpul liber, a observat două persoane de sex feminin care au ieşit alergând dintr-un Hipermarket în zona cartierului Viziru, din municipiul Brăila. Cele două erau urmărite de un angajat al complexului comercial, deoarece sustrăseseră mai multe bunuri.
Acţionând cu operativitate, poliţistul de frontieră a procedat la urmărirea persoanelor, reuşind la scurt timp interceptarea şi reţinerea acestora. Concomitent a fost luată măsura apelării numărului unic de urgenţă 112, la faţa locului prezentându-se în scurt timp un echipaj din cadrul I.P.J. Brăila.
Un reprezentant al complexului comercial a recuperat bunurile sustrase, iar cele două persoane au fost preluate de poliţiştii din cadrul I.P.J. Brăila, în vederea continuării cercetărilor, la finalizarea acestora urmând a fi dispuse măsurile legale.
Conducerea Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Iaşi îl felicită pe poliţistul de frontieră pentru gestul său, apreciind că o astfel de atitudine trebuie să caracterizeze fiecare lucrător din cadrul instituţiei.
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











