Reținut la două zile după ce a intrat intenționat cu mașina într-un tânăr aflat pe marginea drumului

Reținut la două zile după ce a intrat intenționat cu mașina într-un tânăr aflat pe marginea drumului
Reglare de conturi
Având în vedere evenimentul din după-amiaza de 15 septembrie a.c., când un bărbat, în vârstă de 36 de ani l-ar fi lovit cu maşina pe un tânăr de 29 de ani, urmare a faptului că fratele său ar fi fost agresat de tânăr, poliţiştii din cadrul Biroului Investigaţii Criminale au continuat cercetările, deși inițial nu au dispus nicio măsură preventivă.
În urma probatoriului administrat, dosarul penal a fost preluat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Brăila, care a dispus măsura reţinerii pentru 24 de ore faţă de şofer, acesta fiind bănuit de săvârşirea infracţiunii de tentativă la omor, urmând a fi prezentat cu propunere de arestare preventivă.
Tânărul lovit cu mașina, care l-ar fi înjunghiat înainte pe fratele mai mic al șoferului a fost externat din spital de ieri, având doar leziuni ușoare. Maşina, probă importantă în dosar, a stat nemişcată în faţa casei până ieri dimineață când a fost luată şi dusă pentru expertiză. Tot ieri, şoferul a ajuns, din nou, la audieri.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 07:40 - LOTO - Extragere Specială 22 februarie 2026.Peste 10 milioane de euro în joc la Joker
- 07:36 - Iarna a blocat România. Drumuri închise, zeci de camioane în așteptare și haos pe aeroporturi
- 07:21 - România rămâne sub asediul iernii. Ce drumuri sunt blocate și ce porturi rămân închise
- 07:17 - După ce viscolul a făcut prăpăd în țară, meteorologii spun că ne așteptăm la o perioadă de ploi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News




_4f88515c25_a3b9209761.webp)






