Taximetristul accidentat în noaptea de luni spre marți în stația Ciocârlia din Brăila a murit astăzi la Spitalul din Galați

Taximetristul accidentat în noaptea de luni spre marți în stația Ciocârlia din brăila a murit astăzi la Spitalul din Galați
Astăzi, 21 iunie, în jurul orei 13.30, bărbatul accidentat grav în stația de autobuz de la Ciocârlia în noaptea de luni spre marți, aflat în Spitalul Județean ”Sf. Andrei” din Galați, a decedat.
Taximetristul de 28 de ani din Movila Miresii, izbit în plin de autoturismul Alfa Romeo condus de Georgian Negrei, era în stare foarte gravă la secția neurochirurgie a spitalului gălățean și la un moment dat se putea problema ca organele sale să fie donate.
Rănile grave suferite în special în zona capului i-au adus sfârșitul tânărului taximetrist de 28 de ani din Movila Miresii. Un pahar de cafea și o țigară pe care și-a cumpărat-o în jurul orei 3.00 l-au adus pe acesta în locul unde mașina condusă de Georgian Negrei din Gropeni a ajuns. Acum tânărul taximetrist a decedat, iar autorul uciderii din culpă se află liber, sub control judiciar.
Procurorii au formulat contestație la prima decizie a instanței, iar acum se schimbă și încadrarea juridică a faptei, în ucidere din culpă, astfel că șoferul vinovat ar putea să ajungă la arest preventiv.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














