Un bucureștean cu mopedul a scuipat-o în trafic pe o șoferiță

Un bucureștean cu mopedul a scuipat-o în trafic pe o șoferiță
Motociclistul a invocat probleme familiale ca explicație la conduita sa în trafic
În urma postării pe rețele de socializare a unor informații referitoare la un bărbat care ar fi scuipat în trafic o conducătoare auto, polițiștii bucureșteni l-au identificat pe cel în cauză în mai puțin de 30 de minute de la sesizare.
Bărbatul a fost depistat în trafic de polițiști ai Secției 18 și condus la audieri la Secția 21, competentă teritorial.
În acest moment se desfășoară verificări pentru stabilirea cu exactitate a stării de fapt și de drept, a transmis Grupul de Comunicare Strategică al Guvernului.
”Dementul ăsta, cu B-62DGP, tocmai m-a scuipat în mașină, pe geamul pe care îl aveam de schis. Am tras mașina pe dreapta, tremur, nu-mi vine să cred ce tocmai s-a întâmplat. M-a umplut de scuipat pe față, pe haine. Sunt în stare de șoc! Nu știu ce am de făcut”, a scris femeia pe Facebook.
Imediat, mesajele internauților au început să curgă, îndemnând-o pe femeie să sune la Poliție.
”Motociclistul nu neagă evenimentul, nu mai știe exact dacă m-a scuipat, și a invocat probleme familiale ca explicație la conduita sa în trafic.
Conform declarațiilor, motociclistul ar fi dorit să se strecoare în spațiul dintre mașina mea și bordurile care despart sensurile de mers pe Bulevardul Iuliu Maniu, unde ne găseam la momentul descris” scrie șoferița scuipată de motociclist pe pagina ei de facebook.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

