Fostul prefect Florin Sergiu Dobrescu este propunerea de secretar de stat a PNL Brăila

Fostul prefect Florin Sergiu Dobrescu este propunerea de secretar de stat a PNL Brăila
PNL Brăila are conform negocierilor o nominalizare pentru o funcție de secretar de stat
Biroul Politic Județean al PNL Brăila s-a întrunit astăzi pentru a aproba susținerea fostului prefect, Florin Sergiu Dobrescu, în funcția de secretar de stat în Ministerul Antreprenoriatului și Turismului, minister condus de Constantin-Daniel Cadariu (PSD).
Florin Sergiu Dobrescu are 50 de ani, iar din martie 2017 a fost adjunct pe linie de investigaţii criminale al șefului Poliției Municipiului Brăila, după ce a fost și șeful Servicilui Ordine Publică al IPJ Brăila. De asemenea, a fost șeful Poliției orașului Făurei. Din 1 mai 2021, după ce a ieșit la pensie, ocupă funcția de director zonal al Tiger Security Services SA București. Din 28 octombrie 2021 până pe 20 ianuarie 2022 a ocupat funcția de prefect al județului Brăila.
Este licențiat în științe juridice, specializarea Drept, din iulie 2002 la Academia de Poliție ”Alexandru Ioan Cuza” București. De asemenea, are o diplomă de master la Universitatea ”Spiru Haret” din București.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 08:08 - Trump s-a răzgândit. Nu mai crește tarifele pentru importuri în SUA la 10% ci majorează cota la 15%
- 07:58 - Marius Budăi anunță scenariul în care PSD va ieși de la guvernare
- 07:44 - Țara europeană care mizează pe forța atomică pentru a opri ambițiile Moscovei
- 07:32 - Atac cu drone și rachete asupra unei uzine strategice din Rusia
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News



_e32ebcad9a.webp)







