Video: Incendiu la o clădire a unei ferme din localitatea Siliștea

Video: Incendiu la o clădire a unei ferme din localitatea Siliștea
Pompierii au intervenit cu 5 autospeciale
Astăzi, în jurul orei 11.30, pompierii de la ISU Dunărea Brăila au fost solicitați să intervină la un inceniu pe raza localității Siliștea din județul Brăila, unde ardea o anexă a unei gospodării și o clădire administrativă de la o fermă. Pompierii au intervenit cu 5 autospeciale de stingere cu apă și spumă.
La ora 12.55 incendiul de la clădirea administrativă a fermei din localitatea Siliștea a fost lichidat. au ars bunurile din două camere, acoperișul di lemn învelit cu tablă de cca. 350 mp și s-au degradat bunurile și zugraveala din două camere.
Cauza probabilă care a dus la producerea incendiului a fost efectul termic a unei sobe fără acumulare de căldură, în funcțiune, lăsată nesupravegheată.
A fost salvat un adăpost de animale cu animale în interior. Nu au fost victime.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 16:50 - Tensiuni după incidentul TurkStream: Serbia respinge acuzațiile lui Orbán privind implicarea Ucrainei
- 16:23 - Moarte suspectă în Târgu Jiu: o asistentă medicală de 31 de ani, găsită fără viață în locuință
- 15:55 - Sfânta Lumină ajunge în România cu o cursă specială: Patriarhia a obținut culoar de zbor
- 15:53 - Mobilizare de rezerviști în două județe: MApN începe exercițiul MOBEX pentru testarea capacității de apărare
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News










