Aproape de comă alcoolică se plimba cu mașina pe Calea Călărașilor

Aproape de comă alcoolică se plimba cu mașina pe Calea Călărașilor
Cercetat penal pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului
La data de 10 iulie a.c., în jurul orei 23:00, polițiști din cadrul Serviciului Rutier l-au oprit în trafic pe un tânăr, în vârstă de 28 de ani, din Brăila, în timp ce conducea un autovehicul pe Calea Călărașilor, din municipiul Brăila.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând faptul că avea în aerul expirat o îmbibație alcoolică de 1,38 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la spital pentru recoltarea probelor de sânge, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere a unui vehicul sub influența alcoolului.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 21:14 - INTERVIU Exclusiv Realitatea Plus - Ana Maria Păcuraru cu William Donahue: „Republicanii vor avea o perioadă dificilă la urne din cauza prețului energiei”
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











