Accident pe strada Chișinăului din municipiul Brăila

Accident pe strada Chișinăului din municipiul Brăila
Două persoane accidentate
Vineri, 28 aprilie, a.c., în jurul orei 08:30, polițiști din cadrul Biroului Rutier au fost sesizați prin apel la numărul unic de urgență 112 cu privire la faptul că pe strada Chișinăului din municipiul Brăila a avut loc un accident rutier.
La fața locului, polițiștii au stabilit faptul că un bărbat în vârstă de 33 de ani, din comuna Tichilești, județul Brăila, în timp ce conducea autoturismul pe strada hișinăului, dinspre strada Grigore Alexandrescu către Calea Călărașilor, în apropiere de intersecția cu strada Ecaterina Teodoroiu, ar fi surprins și accidentat o femeie, în vârstă de 66 de ani, din Brăila, care se angajase în traversarea străzii prin loc nepermis. După ce a a accidentat-o pe femeie a acroșat două autovehicule parcate în afara părții carosabile.
În urma evenimentului a rezultat vătămarea corporală a femeii de 66 de ani, aceasta fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Ulterior, la unitatea spitalicească s-a prezentat o tânără în vârstă de 16 ani, din sat Oancea, comuna Romanu, județul Brăila, pasager în autoturism, în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 07:40 - LOTO - Extragere Specială 22 februarie 2026.Peste 10 milioane de euro în joc la Joker
- 07:36 - Iarna a blocat România. Drumuri închise, zeci de camioane în așteptare și haos pe aeroporturi
- 07:21 - România rămâne sub asediul iernii. Ce drumuri sunt blocate și ce porturi rămân închise
- 07:17 - După ce viscolul a făcut prăpăd în țară, meteorologii spun că ne așteptăm la o perioadă de ploi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News




_4f88515c25_a3b9209761.webp)






