Arestat preventiv sub acuzația că a sustras trei telefoane mobile din incinta unor societăți comerciale și ar fi distrus un geam unei alte societăți

Arestat preventiv sub acuzația că a sustras trei telefoane mobile din incinta unor societăți comerciale și ar fi distrus un geam unei alte societăți
Brăilean bănuit de comiterea infracțiunii de furt calificat și distrugere
Vineri dimineață, 7 iulie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Investigații Criminale l-au depistat pe raza municipiului Brăila, pe un bărbat, în vârstă de 31 de ani, din Brăila, bănuit de comiterea infracțiunii de furt calificat și distrugere.
În fapt, în urma probatoriului administrat, polițiștii au stabilit faptul că în perioada martie - mai a.c., bărbatul ar fi sustras trei telefoane mobile din incinta unor societăți comerciale și ar fi distrus un geam unei alte societăți, toate situate pe raza municipiului Brăila. Astfel, polițiștii l-au reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore.
Vineri seară, instanța de jucată a admis propunerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Brăila și a dispus măsura arestării preventive față de bărbat, acesta fiind încarcerat în C.R.A.P Brăila.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

