Advertising
COD GALBEN de furtuni și instabilitate atmosferică în sudul, centrul și estul României, valabil până mâine dimineață.
18 aug. 2021, 08:23

COD GALBEN de furtuni și instabilitate atmosferică în sudul, centrul și estul României, valabil până mâine dimineață.
Avertizarea va intra în vigoare de la ora 10.00
Interval de valabilitate: 18 august, ora 10:00 – 19 august, ora 10:00. Fenomene vizate: instabilitate atmosferică temporar accentuată.
În intervalul menționat, în Muntenia, Dobrogea, local în Moldova, Oltenia, Transilvania și la munte vor fi perioade în care instabilitatea atmosferică va fi accentuată și se va manifesta prin frecvente descărcări electrice, averse torențiale și pe alocuri vijelii și grindină. În intervale scurte de timp sau prin acumulare, cantitățile de apă vor depăși 25…40 l/mp și izolat 50…60 l/mp.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:41 - Drona din Constanța s-a „plimbat” 7 kilometri prin port fără să fie deranjată de nimeni. Detaliul care stârnește controverse
- 15:48 - Cutremur în Ștefan cel Mare! Dinamo a anunțat plecarea lui Zeljko Kopic după aproape 3 ani
- 15:25 - Procurorii din Constanța, anchetă penală în legătură cu explozia dronei în port
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














