Cutremur cu epicentrul în Câmpia Bărăganului
2 dec. 2022, 22:19
Actualizat: 2 dec. 2022, 22:19

Cutremur cu epicentrul în Câmpia Bărăganului
Articol scris de Scris de Realitatea de Braila
Cutremur slab cu magnitudinea ml 2.6
Un cutremur cu magnitudinea 2,6 a avut loc vineri seara în județul Ialomița. Epicentrul a fost la Amara, la nord-vest de Slobozia.
Potrivit Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului, cutremurul a avut loc la ora 18.23 în județul Ialomița.
Acesta a avut magnitudinea 2,6 și s-a produs la adâncimea de 8 kilometri.
Cutremurul s-a produs în apropierea oraşelor Brăila (89 km), București (96 km), Ploiești (106 km), Galați (109 km), Constanța (118 km).
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News










