Dosar penal pentru deținerea fără drept de plase monofilament
9 oct. 2019, 14:59
Actualizat: 9 oct. 2019, 14:59

Plasa-pescuit
Articol scris de Scris de Boală Cristian
La data de 08.10.2019, în jurul orei 08:00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Comunal Vădeni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce se deplasa pe raza localității Vădeni din județul Brăila.
În urma controlului vehiculului, polițiștii au găsit în portbagaj 6 plase de pescuit monofilament, în lungime de 70 metri şi ochiul de 40 mm fiecare.Din primele verificări a rezultat că acestea i-ar aparţine unui bărbat de 50 de ani, din Vădeni, pasager în mașină în momentul depistării, pe care le-ar deţine fără drept.În cauză polițiștii au întocmit dosar penal pentru deținerea de plase de pescuit monofilament și au ridicat obiectele găsite în vederea continuării cercetărilor.
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











