Tamponare pentru că n-a respectat indicatorul STOP

Tamponare pentru că n-a respectat indicatorul STOP
S-au înregistrat doar pagube materiale la cele doua autoturisme
Astăzi, la ora 16:15, polițistii din cadrul Biroului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe Calea Galați, din municipiul Brăila, ar fi avut loc un accident rutier.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au stabilit faptul că un bărbat, în vârstă de 51 de ani din Brăila, în timp ce se deplasa cu autoturismul pe strada Cezar Petrescu, nu ar fi respectat semnificația indicatorului STOP și a fost acroșat de un alt autovehicul condus de un bărbat în vârstă de 32 de ani, din Brăila, ce se deplasa regulamentar pe Calea Galați.
În urma evenimentului au rezultat doar pagube materiale.
Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News










