Trei cazuri de COVID-19 confirmate astăzi la Brăila
21 mai 2020, 19:39
Actualizat: 21 mai 2020, 19:39

Trei cazuri de COVID-19 confirmate astăzi la Brăila
Articol scris de Scris de Realitatea de Braila
Brăila a ajuns la 26 cazuri de infectări cu noul coronavirus
Dacă azi dimineață la Brăila aveam o singură persoană confirmată cu COVID-19 internată la secția Boli Infecțioase a Spitalului Județean, astăzi după amiază au mai fost confirmate alte trei cazuri.
Brăila a ajuns astfel la 26 de cazuri confirmate oficial, 4 dintre aceștia fiind acum internați în spital, iar 22 vindecați și externați.
Prefectul Cătălin Boboc face un apel către populație să respecte minimele măsuri de igienă sanitară și distanțare, dispuse de Guvernul României, care sunt foarte importante.
”Îi rog pe brăileni să țină cont de recomandarile autorităților și să aibă încredere că nivelul totuși scăzut al răspândirii virusului la Brăila se datorează în mare măsură respectării cu strictețe a regulilor” a spus Cătălin Boboc.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

