Tabarac și Pascale în cursa internă pentru Primăria Brăila
26 dec. 2018, 23:43
Actualizat: 26 dec. 2018, 23:43
Articol scris de Scris de Boală Cristian
Biroul Politic Municipal al PNL Brăila a validat lista celor care vor intra în competiția internă pentru candidatura la funcția de primar al municipiului la alegerile locale din iunie 2020.
Președintele PNL Brăila, Alexandru Dănăilă, a anunțat că după ce s-a votat în Biroul Politic Municipal, în cursă au rămas președintele Organizației Municipale PNL Brăila, consilierul municipal Adrian Tabarac și Mihai Pascale, președintele organizației de tineret și prim-vicepreședinte al Organizației Municipale PNL Brăila.Cei doi au câte un proiect personal și în prima jumătate a anului 2019 vor discuta cu colegii și își vor prezenta ideile și vor încerca să-i convingă să le dea susținerea pentru a fi candidatul PNL la Primăria Brăila.
“La nivel central s-a hotărât că fiecare filială să aibă o procedură internă pentru desemnarea candidatului pentru funcția de primar al municipiului reședință de județ. Procedura se va desfășura până în a doua jumatate a anului 2019. A fost lista deschisă pentru toți colegii. Am avut discuții cu toți cei care s-au înscris, iar în final, Biroul Politic Municipal a aprobat cele două variante de proiecte propuse la vot pentru cursa internă, care au fost cele ale lui Adrian Tabarac și Mihai Pascale”, a explicat Alexandru Dănăilă.
Citește și:
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











