CSM Rm. Sărat a câștigat cu 5-0 amicalul cu Dacia Unirea Brăila

Sâmbătă, 13 august, Dacia Unirea Brăila și CSM Rm. Sărat s-au întâlnit într-un meci amical pe stadionul ”Olimpia” din Rm. Sărat. Gazdele au câștigat cu 5-0 (1-0), iar acesta a fost ultimul amical înaintea startului într-o competiție oficială, miercuri, 17 august, urmând să joace în Cupa României cu Metalul Buzău. Dacia Unirea Brăila va intra în Cupa României în turul 2.

CSM Rm. Sărat a deschis scorul în minutul 44, dintro lovitură liberă de la marginea careului, executată de Roman. În repriza a doua gazdele au majorat scorul prin golul marcat din penalty de Roman, apoi au mai marcat de 3 ori prin Socol, Constantinescu și Pîslaru.

Brăilenii au făcut o primă repriză bună și au avut și 4 ocazii de a marca prin Duțu, Vartolomei și Robu.

Meciul râmnicenilor cu Metalul Buzău se va juca tot pe stadionul Olimpia din Rm. Sărat, miercuri, 17 august, de la ora 17.30, meci ce contează pentru turul 1 al Cupei României, etapa națională. Tot miercuri, Dacia Unirea Brăila va juca un amical cu nou promovata în Liga a 3-a, Unirea Braniștea.