Dacia Unirea Brăila învinsă cu 0-3 (0-2) de Unirea Slobozia

Unirea Slobozia a câștigat fără emoții meciul de pe stadionul Municipal din Brăila, cu Dacia Unirea, cu două goluri marcate din penalty, dar după un meci pe care l-au controlat în proporție de 80%. Tânăra echipă a Brăilei a încercat să scoată un rezultat cât mai bun într-un meci cu o echipă care încă mai speră la play-off, dar nu au pus prea multe probleme la poarta apărată de Ciupercă și Slobozia a câștigat cu 3-0.

Meciul a început în nota de dominare a oaspeților, iar în minutul 7 au primit un penalty după un fault în careu a lui Mocanu la Gulceac. Toma a executat și a înscris pentru 0-1 în minutul 8.

În minutul 26, după o diagonală de pe dreapta, mingea a ajuns la Afalna, acesta a trimis cu capul spre Bădilaș respinge greșit, Cruceru șutează în Mocanu și mingea ajunge la Vadim Gulceac, care de la 14 metri trage puternic în stânga lui Duță, 0-2.

În minutul 90+2, Bădilaș în duel cu Coadă, jucătorul de la Slobozia a căzut în careu și arbitrul a dictat penalty. Toma a executat și a marcat pentru 0-3.

Dacia Unirea Brăila: Duță – Șt. Sava, Mocanu, Moroianu, Bădilaș – Petrache (min. 89 Boroșu), Fendoung Ziepop (min. 78 Njopgang Passi), Yaya Zoua, Val. Robu (min. 90 Gheorghiu) – Vartolomei (min. 78 Palade), Al. Duțu (min. 89 Ad. Ghiță). Antrenor: Laurențiu Ivan.

Unirea Slobozia: Ciupercă – Ibrian, I. Dinu, Perju (min. 76 Bolohan), C-tin. Toma – Coadă, Ant. Cruceru (min. 90 Cruceru) – Rob. Silaghi (min. 61 Mustacă), Greu (min. 61 Greu), Afalna – Gulceac (min. 76 Ivan). Antrenor: Adrian Mihalcea