Dacia Unirea Brăila învinsă cu 0-6 de CSM Focșani. La scorul de 0-1 Vali Robu a ratat un penalty

După înfrângerea la scor dindeplasarea de la Plopu, când a fost învinsă cu 10-0 de Viitorul Ianca, marți după amiază, pe stadionul Municipal din Brăila, Dacia Unirea Brăila a primit vizita celor de la CSM Focșani 2007. Vrâncenii, chiar dacă au venit la Brăila cu mulți tineri, care au jucat mai puțin în etapele de până acum, au reușit să câștige cu scorul de 6-0 (3-0).

CSM Focșani a deschis scorul în minutul 11, prin Lorenzo Stoica. În minutul 25 Vali Robu a avut o acțiune personală, a intrat în careu și a fost faultat. Robu a executat lovitura de la 11 metri, dar a trimis pe lângă poartă și a ratat șansa egalării. În minutul 41 Dragoș Oprea a marcat pentru 0-2, iar în minutul 43 William Ofori Nyarko a înscris al treilea gol al oaspeților și scorul la pauză a fost 0-3.

În minutul 56 Dragoș Oprea a marcat pentru 0-4. În minutul 64 Ramon Gașpar a majorat diferența la 0-5, iar în minutul 74 Mihai Negoiță a stabilit rezultatul final al meciului.

Dacia Unirea Brăila a jucat cu următoarea echipă: Moisoiu – Stepanenco, Simion, Sava, Ene (min 45 Dragomir) Raileanu (min 30 Boroditenco) Robu (min 65 Gorgovan) Borosu, Buhăescu (min 45 Turcu), Ghiță (min 65 Carnaru)

CSM Focșani: Mărgărit – Ababei (Vetrescu), Abeaboeru, Săpunaru (Arnold), Negoiță, Stoica, Mazilu, Dănilă, Zaharia (Dumitru), Oprea, Ofori (Gașpar).

În etapa a 7-a din play-out, Dacia Unirea va juca în deplasare, la Dinamo Bacău, vineri, 5 mai, de la ora 18.00.