Spectacol la ultima etapa a Cupei Macec de la Brăila

Sâmbătă după amiază, de la ora 15.00. peste 2000 de brăileni au asistat pe stadionul Municipal, la ultima etapă a Cupei Macec din acest an. La startul etapei de la Brăila s-au aliniat 18 sportivi, 16 titulari și două rezerve.

România a fost reprezentată de trei alergători titulari, toți de la CSM Brăila, Gabriel Comănescu, Andrei Popa și Alexandru Toma, și de cele două rezerve, tot de la CSM Brăila, Ștefan Popa și Florin Barabașu.

În clasamentul final pe primul loc s-a clasat Marco Levishyn din Ucraina, cu 15 puncte, urmat de polonezul Patrick Wojdylo cu 14 puncte. Pe locul 3 s-a clasat polonezul Prezemyslaw Liszka, cu 13 puncte.

Dintre sportivii români, cele mai multe puncte au fost câștigate de Andrei Popa, cu 8 puncte. Alexandru Toma a acumulat 6 puncte, Florin barabașu două puncte, iar Ștefan Toma a acumulat un punct. Gabriel Comănescu nu a primit nici un punct, de altfel el nereușind să termine nici o manșă în care a concurat.