Sporting Liești a câștigat cu 4-0 amicalul jucat în deplasare la Sportul Chiscani

Sportul Chiscani a disputat un amical, pe teren propriu, cu Sporting Liești, meci câștigat cu 4-0 (2-0) de echipa oaspete, ocupanta locului 4 în seria a II-a din Liga a 3-a.

Adrian Grigoraș a deschis scorul pentru Sporting Liești în minutul 17, iar trei minute mai târziu, Bârlădeanu a ratat un penalty. Sportul Chiscani putea egala, însă Izvoranu a ratat în situație de unu la unu cu portarul Vădeanu. Sporting a marcat pentru 2-0 în minutul 27, prin Gicu Iordache. Pe finalul primei reprize, Izvoranu a ratat din nou o mare ocazie de gol. În repriza a doua Sporting a trimis mingea în transversală prin Iordache și a mai înscris de două ori, prin Andrei Călin și Dragoș Voicu.

Sportul Chiscani: Olaru – G. Ioniță, M. Pascu, Iacob, Tarozzi – Scarlat, Ivan, Mohorîță, David Potor  – Izvoranu, Moise. Au mai jucat Cucu, Stroe și Cozman.

Sporting Liești: Vădeanu – Bucevschi, Voicu, Sevastian, Tudor, Iordache, Bârlădeanu, Iancu, Stan, Grigoraș, Călin. Au mai intrat la pauză: Maftei, Milea, Iftimie, Sergiu. Pentru amicalul de la Chiscani gruparea gălățeană a menajat opt jucători, care s-au simțit puțin răciți sau cu ușoare probleme medicale.

Pentru Sporting Liești urmează un nou joc de verificare sâmbătă, 12 februarie, cu cei de la Victoria Traian, liderul Ligii a 4-a din Brăila