Trei echipe cu maxim de puncte după 4 etape în Liga a 4-a

Liga a 4-a a ajuns la etapa a IV-a din sezonul regulat. Unul din cele cinci meciuri programate s-a încheiat după numai 10 minute, oaspeții rămânând doar cu 6 jucători pe teren. Scorul etapei a fost realizat de Voința Plopu în meciul de pe teren propriu cu Dacia Unirea 2 Brăila, câștigat cu 4-0.

Rezultatele înregistrate în etapa a IV-a din Liga a 4-a:

Victoria Traian – ASC Cazasu 6-3 (4-3). Pentru Victoria Traian au marcat: Zaharia (9, 17, 39), C. Chivu (33), Dumitrana (63) și Șerbănescu (70). Pentru oaspeți au înscris: Cazan (11), Banciu (20) și Cotigă (45). La juniori A1 Cazasu a câștigat cu 4-3.

Sportul Chiscani – Dacia Berteşti 3-0 (2-0). Au marcat: A. Crăciun (24), S. Simion (40, 64). La juniori A1 Sportul Chiscani a câștigat cu 2-0.

Pandurii Tudor Vladimirescu – Voinţa Vişani 1-2 (1-1). Mușat a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 8, apoi gazdele au egalat în minutul 31 prin Bălănică. Golul victoriei celor de la Vișani a fost marcat de Leaua în minutul 52. La juniori Pandurii au câștigat cu 7-3.

Voinţa Plopu – Dacia Unirea 2 Brăila 4-0 (3-0). Au marcat: Dogărescu (15), Vlăducă (34), Vrânceanu (40) și Dinu (67). La juniori A1 Dacia Unirea a câștigat cu 5-1.

Viitorul Însurăţei – Dinamic Unirea 3-0 (omologat). Meciul s-a întrerupt în minutul 10 la scorul de 2-0 deoarece echipa din Unirea a rămas în 6 jucători după ce unul dintre cei 7 care au început meciul s-a accidentat. La juniori oaspeții au câștigat cu 3-2.

După 4 etape trei echipe au maximum de puncte, Victoria Traian, Sportul Chiscani și Viitorul Însurăței. Dacia Unirea 2 Brăila, Dacia Bertești și Dinamic Unirea se află pe ultimele 3 locuri, fără nici un punct.

La juniori A1 pe primele 3 locuri, cu câte 9 puncte, se află Dacia Bertești, Comunal Cazasu și Victoria Traian, dar echipa din Bertești are doar 3 meciuri disputate.